Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

DNI KUNOWA 2017

Utworzono dnia 10.07.2017

DNI KUNOWA 2017

2 lipca 2017 roku na stadionie „Stali” odbył się festyn z okazji DNI KUNOWA, którego organizatorem byli Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie-Lech Łodej oraz Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna.

Program artystyczny  imprezy był bardzo bogatyi różnorodny. Wystąpili: Strażacka Orkiestra Dęta, dzieci ze świetlicy środowiskowej, śpiewające młode talenty z Gminy Kunów: Majka Ożdżyńska, Emilka Sala, Małgosia Sala, Natalia Bugajska. Wszystkich zachwycił też pokaz tańca dziewcząt ze Szkoły Tańca „3 YOUR MIND” z Ostrowca Św. oraz pokaz gimnastyki artystycznej utalentowanych dziewcząt z naszej gminy: Oliwki Kędziory, Kamili Mikos i Natalii Bugajskiej- mistrzyni Polski w swojej kategorii wiekowej.Do tańca porwała wszystkich Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich oraz zespół i kapela „Kunowianie”.

W widowiskowym koncercie zaprezentowały się gwiazdy disco polo- zespoły „JAGODA” i „SHANTEL” oraz zespół „FOX”.Atrakcją były także stoiska lokalnych twórców rzeźbiarzy Eugeniusza Cierluka i Władysława Gałki, rzeźby z wosku Macieja Nowka oraz piękne wyroby rękodzieła artystycznego podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej z os.Słonecznego  w Ostrowcu Św. Dzieci mogły korzystać z atrakcji na dmuchanym placu zabaw, na zakończenie wieczoru odbyła się dyskoteka.

Dużym wydarzeniem było wręczenie po raz drugi Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Kunów „KUNOWSKA ŻOŁNA’. Decyzją Kapituły w składzie            z Panią Vice –burmistrz Mariolą Grabowiecką na czele oraz Jadwigą Banasik, Teresą Łucką, Markiem Sieroniem, Marią Pająk, Aleksandrą Ołubiec, Piotrem Bekiem został uhonorowany zespół „Kunowianie” , który od wielu  lat zdobywa liczne nagrody i promuje  Gminę nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale  w całej Polsce.

Burmistrz Lech Łodej wręczając wyróżnienie podkreślił, że ”Kunowianie” dla Kunowa są jak Mazowsze dla Warszawy. Słowa uznania dla zespołu złożył poseł Andrzej Kryj, w imieniu Rady Miejskiej gratulacje wraz z koszem  słodyczy wręczył przewodniczący Szymon Pająk i Barbara Domagała. Sto lat odegrała Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, a w tym czasie na nagrodzonych spadł kolorowy deszcz konfetti.

Razem z mieszkańcami gminy świętowali przybyli na festyn goście :senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna, przewodniczący Rady Miejskiej Szymon Pająk, radni oraz sołtysi.

Bogaty program artystyczny jak i sprzyjająca pogoda przyciągnęły na stadion licznie zgromadzoną publiczność i zarówno młodsi jak  i starsi uczestnicy imprezy bawili się wspaniale.

galeria

Utworzono dnia 10.07.2017, 10:37

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 136

W poprzednim miesiącu: 201

Wszystkich: 2749

Pogoda