Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

Seniorzy dzieciom

Utworzono dnia 06.06.2018

W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu przed Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną  w Kunowie bibliotekarki wraz z Paniami z Klubu Kobiet Kreatywnych zorganizowały piknik dla dzieci pod nazwą ”Seniorzy dzieciom”. Dyrektor biblioteki Ewa Gaj powitała wszystkich miłych uczestników spotkania: Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja, kierownika świetlicy środowiskowej w Kunowie Katarzynę Orczyk wraz z dziećmi i opiekunkami oraz panie z Klubu Kobiet Kreatywnych. Dla dzieci przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji. Mogły  wziąć udział w treningu nowej dyscypliny sportu Speed Ball pod okiem seniorek. Ewa Mierzejewska przybliżyła  reguły i  historię gry, w którą można grać rekreacyjnie z rodzicami i rodzeństwem, jak również uprawiać jako dyscyplinę sportu. Pokaz przed biblioteką był jednym z cyklu spotkań promujących nową dyscyplinę. Dzięki współpracy  ze Stowarzyszeniem „Sportownia”  z województwa małopolskiego, które otrzymało  dofinansowanie z programu ASOS nasza biblioteka, jako jedyna w województwie świętokrzyskim, została   wyposażona w niezbędny sprzęt do gry i treningów. Dzieciom spodobała się gra i z ochotą uczestniczyły w pokazie.

Tego dnia uczciliśmy także XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie Łączy”.  Wspólne czytanie „Przygód detektywa  Zagadki” rozpoczął Lech Łodej,  po czym kolejno dołączyli:  Ewa Gaj, Katarzyna Orczyk, Janina Kowalska, Anna Tkaczyk, Barbara Kuchnicka. Czytanie zakończyła Halina Nowakowska, która razem z dziećmi przypomniała znaną klasykę polską „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry.

Niespodzianek  dla wszystkich było wiele: lody, chrupki oraz własnoręcznie przygotowana przez bibliotekarki wata cukrowa. Były także zagadki - rymowanki z nagrodami. Całej zabawie przyglądała się  znajoma kawka, która przyfrunęła do nas z ciekawości i towarzyszyła nam do końca. Wspólna integracja międzypokoleniowa była miłym i na trwale zapamiętanym przeżyciem dla wszystkich uczestników pikniku.

Dzieciaki w podziękowaniu za kreatywne  i wesołe popołudnie z mnóstwem niespodzianek  wręczyły wszystkim piękne, własnoręcznie wykonane kwiaty.

Galeria

Utworzono dnia 06.06.2018, 13:04

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 85

W poprzednim miesiącu: 143

Wszystkich: 4376

Pogoda