Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

Wakacyjne atrakcje w bibliotece

Utworzono dnia 09.07.2018

Od lat akcja  „Wakacje w bibliotece” cieszy się wielkim powodzeniem i choć dzieci rosną, dorośleją, to i tak z roku na rok znajdują się nowi chętni, którzy wspólnie z nami, radośnie i w doborowym towarzystwie spędzają lato.

Tegoroczne wakacje w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie odbywały się w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 11.00 do 14.00 przez dwa tygodnie. Staraliśmy się zaproponować cykl zajęć obejmujący wiele dziedzin życia kulturalnego i rozrywkowego- program w którym każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Dzieci uczestniczyły w „Wakacyjnym Klubie Podróżnika”, zwiedzając zakątki świata z książka „Podróże z Nelą”.

Kolejny raz zaakcentowano 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Niewiarygodne historie”, omawiając wspólnie z dziećmi postacie bohaterów  walk ostatniego stulecia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością historii z tego okresu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Wesoło na sportowo”, gdzie wspólnie z paniami z Klubu Kobiet Kreatywnych promowano nową dyscyplinę sportu „Speed Ball”.

Codziennie czekały na dzieci różnorodne formy aktywności: zajęcia plastyczne, krzyżówki, rebusy, kalambury, gry planszowe i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej, gra w piłkę nożną. Zajęcia odbywały się w czytelni Oddziału dla Dzieci, a także na placu zabaw przy ul. Laski. Nie brakowało również głośnego czytania  propagującego wśród dzieci nawyku codziennego sięgania po literaturę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem sięgnięto po publikacje regionalne, a mianowicie dzieci zapoznały się z kolejnym numerem „Kunowskiego  Kuriera”, z którego poznały historie Małachowa i Sadłowizny. Na pamiątkę każdy otrzymał egzemplarz  kunowskiego kwartalnika. W cyklu „Bądź EKO” dzieci własnoręcznie przygotowały kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe, którymi częstowały napotkane osoby. Wszyscy byli mile zaskoczeni i dziękowali za wspaniała owocowa ucztę.

Jak głosi porzekadło: wszystko, co dobre, szybko się kończy, reguła ta sprawdziła się również w przypadku wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez nasza bibliotekę. Dwa tygodnie zabaw, różnorakich pomysłów na spędzenie wakacyjnego czasu, wspólnych gier, szaleństw i poznanie nowych kolegów, szybko minęło, ale dzięki temu, nikt nie nudził się ani przez chwilę.

Jak co roku ogłaszamy „Najaktywniejszego czytelnika wakacji”, w związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z naszego księgozbioru również przez całe wakacje.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za miło i bezpiecznie spędzony czas, a rodzicom za współpracę. Życzymy udanego wypoczynku i wielu niezapomnianych wrażeń podczas wakacji.

W  Oddziale dla Dzieci można obejrzeć foto-relację z akcji „WAKACJE W BIBLIOTECE”, jak również na profilu Facebook Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie oraz na stronie www.kunow.naszabiblioteka.com.

 

Galeria

Utworzono dnia 09.07.2018, 14:48

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 85

W poprzednim miesiącu: 143

Wszystkich: 4376

Pogoda